Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8,

myös pennut

Mikkeli 03.08.2019

TULOKSET

Tulostettu 03.08.2019 23:03

RYHMÄKILPAILUT

BEST IN SHOW

Tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI
BIS-1
BIS-1 kuva
kultainennoutaja Gladtail Who's That Girl, Anne Virenius, Jyväskylä
BIS-2
BIS-2 kuva
dunkerinajokoira Sivesindhøgdas D Odin, Auli Haapiainen-Liikanen, Pajulankylä
BIS-3
BIS-3 kuva
jämtlanninpystykorva Vitassalon Alik, Kari Haaranen & Keijo Haaranen, Kråkö

RYHMÄN PARHAAT

RYHMÄ FCI5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI
RYP-1
RYP-5 kuva
jämtlanninpystykorva Vitassalon Alik, Kari Haaranen & Keijo Haaranen, Kråkö
RYP-2
RYP-5 kuva
islanninlammaskoira Asa-Aradis Vom Zusameck, Iitamari Laamanen, Savonlinna
RYP-3
RYP-5 kuva
länsigöötanmaanpystykorva Primus Magic Domera, Taija Turunen, Vesivehmaa
RYP-4
RYP-5 kuva
itäsiperianlaika Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu
RYHMÄ FCI6 Ajavat ja jäljestävät koirat tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI
RYP-1
RYP-6 kuva
dunkerinajokoira Sivesindhøgdas D Odin, Auli Haapiainen-Liikanen, Pajulankylä
RYP-2
RYP-6 kuva
suomenajokoira Rauhasalmen Lore, Sami Liikanen & Auli Haapiainen-Liikanen, Pajulankylä
RYP-3
RYP-6 kuva
basset artésien normand Kaislan Tilan Muscadet, Kirsi Nyholm & Juha Rantakaulio, Tuohikotti
RYP-4
RYP-6 kuva
beagle Cardiem Lakeside Love, Satu Laitinen, Kangaslampi
RYHMÄ FCI7 Kanakoirat & FCI8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI
RYP-1
RYP-78 kuva
kultainennoutaja Gladtail Who's That Girl, Anne Virenius, Jyväskylä
RYP-2
RYP-78 kuva
punavalkoinen irlanninsetteri Red Fellow's Nordach Tyronen, Renate Vaas, Bremen
RYP-3
RYP-78 kuva
englanninspringerspanieli Adatza's The Forever Moments, Krista Häkkinen, Pieksämäki
RYP-4
RYP-78 kuva
walesinspringerspanieli Rocbee Jayden, Sari Mieskolainen, Otava

PARHAAT VETERAANIT

Tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI
BIS-VET 1
BIS_VET kuva
kultainennoutaja Gladtail Who's That Girl, Anne Virenius, Jyväskylä
BIS-VET 2
BIS_VET kuva
grand basset griffon vendéen Minskuhoff's Grand Notre-Dame, Maria Aaltovirta, Porvoo
BIS-VET 3
BIS_VET kuva
beagle Cardiem Colours Deluxe, Satu Laitinen, Kangaslampi
BIS-VET 4
BIS_VET kuva
itäsiperianlaika Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu

PARHAAT KASVATTAJARYHMÄT

Tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI
BIS-KAS 1
BIS-KAS1 kuva
grand basset griffon vendéen Minskuhoff's, Maria Aaltovirta, Porvoo
BIS-KAS 2
BIS-KAS2 kuva
englanninspringerspanieli Wizardne's, Teija Vornanen, Mikkeli
BIS-KAS 3
BIS-KAS3 kuva
suomenlapinkoira Täplätassu, Mirva Koskinen, Kotka

riemukauppa