Ryhmänäyttely osa 5 & osa 6 ja 7/8,

myös pennut

Mikkeli 03.08.2019

TULOKSET

Tulostettu 03.08.2019 23:03

RYHMÄ FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

amerikancockerspanieli tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
Serene Stream Of Dreams, Siiri Hakala, Pirkkala
SERT UROS
Serene Stream Of Dreams, Siiri Hakala, Pirkkala

cockerspanieli tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI

ROP
Margate What If, Lotta Roiha & Marjut Kakko, Tikkakoski
SERT NARTTU
Margate What If, Lotta Roiha & Marjut Kakko, Tikkakoski

englanninspringerspanieli tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
Adatza's The Forever Moments, Krista Häkkinen, Pieksämäki
VSP
Springerella's Ambitious Agent, Iida Lehtinen & Marja-Liisa Öysti-Lehtinen, Lahti
ROP kasvattaja
Wizardne's, Teija Vornanen, Mikkeli
SERT UROS
Springerella's Ambitious Agent, Iida Lehtinen & Marja-Liisa Öysti-Lehtinen, Lahti
SERT NARTTU
Springerella's Always And Forever You, Iida Lehtinen, Lahti

espanjanvesikoira tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
April Design Una Tequila Por Favor, Elina Nuutinen & Veera Rautsiala, Parkumäki
VSP
Maravilloso Nuka Del Rey León, Hanna Seppel, Kuopio
SERT UROS
Maravilloso Nuka Del Rey León, Hanna Seppel, Kuopio
SERT NARTTU
Indra De Ubbadat, Mirva Turtiainen & Melina Bruno-Paasisalo, Savonlinna

kooikerhondje tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI

ROP
Muskettikoiran Caesar, Kaarina Virta, Sulkava
ROP pentu
Mendikan Jimmy Doora, Kaarina Virta, Sulkava
SERT UROS
Muskettikoiran Caesar, Kaarina Virta, Sulkava

kultainennoutaja tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
Gladtail Who's That Girl, Anne Virenius, Jyväskylä
VSP
Pepstep Stormchaser, Hanna Lahtinen, Tampere
ROP veteraani
Gladtail Who's That Girl, Anne Virenius, Jyväskylä
SERT UROS
Pepstep Stormchaser, Hanna Lahtinen, Tampere
SERT NARTTU
Goldfellow Montebello Lily, Johanna Tolvanen & Teemu Nevalainen, Joensuu

labradorinnoutaja tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
Tawastway's Miaumix, Päivi Hoffren, Lahti
VSP
Rantakankaan Ylen Armas Onni, Anniina Räty, Leppävesi
ROP veteraani
Rantakankaan Jesse James, Helena Hillu & Hannu Salminen, Äänekoski
ROP kasvattaja
Rantakankaan, Helena Hillu ja Hannu Salminen, Äänekoski
SERT UROS
Rantakankaan Ylen Armas Onni, Anniina Räty, Leppävesi
SERT NARTTU
Tawastway's Miaumix, Päivi Hoffren, Lahti

lagotto romagnolo tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI

ROP
Cantharellin Luce Brillante, Lea Laukkanen & Jesse Jarkko, Heinola
VSP
Pajatar Bellissima Pepita, Paula Heinonen, Vantaa
SERT UROS
Cantharellin Luce Brillante, Lea Laukkanen & Jesse Jarkko, Heinola
SERT NARTTU
Pajatar Bellissima Pepita, Paula Heinonen, Vantaa

novascotiannoutaja tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI

ROP
Mäkiharjun Never So Nice, Riikka Junttanen, Pieksämäki
SERT UROS
Mäkiharjun Never So Nice, Riikka Junttanen, Pieksämäki

portugalinvesikoira tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
Hecaron Rainbow Treasure, Heidi Roiha, Alvettula
SERT NARTTU
Hecaron Rainbow Treasure, Heidi Roiha, Alvettula

sileäkarvainen noutaja tuomari: Jetta Tschokkinen SUOMI

ROP
Black Hugh's Woodstock Nightstar, Pauliina Mäkelä, Savitaipale
VSP
Black Hugh's Woodstock History, Mira Tarkiainen & Pasi Tarkiainen, Imatra
SERT UROS
Black Hugh's Woodstock History, Mira Tarkiainen & Pasi Tarkiainen, Imatra
SERT NARTTU
Black Hugh's Woodstock Nightstar, Pauliina Mäkelä, Savitaipale

walesinspringerspanieli tuomari: Hannele Jokisilta SUOMI

ROP
Rocbee Jayden, Sari Mieskolainen, Otava
VSP
Milfeddyg Prunus Padus, Tytti Porvari, Mikkeli
SERT UROS
Milfeddyg Prunus Padus, Tytti Porvari, Mikkeli
SERT NARTTU
Rocbee Jayden, Sari Mieskolainen, Otava



riemukauppa